WLAlu Projekt – wstęp.

proj_wlalu3_9

W naszych czachach od kilku lat gotował się pomysł na zbudowanie jakiegoś neoklasyka. Zwróciliśmy uwagę, że na rynku części do weteranów jest trochę elementów napędu od ciekawych motocykli. Większość z tych podzespołów, a mamy tu na myśli przede wszystkim silniki, długo, lub nawet nigdy nie trafi w swoje genetycznie właściwe ramy. Powodem są głównie trudności ze skompletowaniem reszty organizmu w stanie rokującym nadzieję na reanimację. Doprowadzenie sprzęta do oryginału, równa się wyrokowi skazującemu na długie lata zbieractwa, lub w przypadku hojności mamony, poważnemu spadkowi ciśnienia w sekcji
hobbystyczno-zabawowej naszego skórkowego zasobnika radości wszelakiej.
Mamy świadomość klimatu, jaki stwarza jazda wytworem techniki, ze swoich najlepszych lat.
Dlatego odrzucamy opcję trzymania wymarzonego motocykla w akwarium pod kominkiem, oraz taszczeniu go w krytej lawecie na kolejną oryginałoskopię.

Klasyka tkwi w nas, a nie w „100% oryginału”. Jedynym warunkiem, jaki sobie postawiliśmy przy budowie neoklasyka, jest nie naruszanie stanu konstrukcji leciwych podzespołów. To na wypadek, gdybyśmy pomylili się z tymi „100%” :) .
Wybór padł na WLA 45, bez specjalnego nacisku. Był to kompromis między dostępnością części, osiągami połączonymi ze sportową historią, oraz względami estetycznymi. Według naszych założeń miał by to być custom, mocno stylizowany na motocykl sportowy z pierwszej połowy XX w. w którym głównym materiałem byłoby „aluminium” z dodatkami, podkreślającymi klasyczny charakter, wykonanymi z drewna, oraz z mosiądzu.

Wstępną wizję mieliśmy już w głowach, ale jak na początek profesjonalnego projektu, to jeszcze za mało. Dobrze jest wyeliminować jak najwięcej „ślepych uliczek” konstrukcji, jeszcze na etapie projektowania.
Tu z pomocą przyszedł MOON (www.moonchopper.com). Zajmuje się on wizualizacją projektów 3D, czyli zanim powstanie np. motocykl, można obejrzeć jego prawiezdjęcie, i to w rozmaitych opcjach, dających możliwość porównania wersji. Przedstawiliśmy MOON’owi naszą wizję. Od tego czasu zajęliśmy się wspólnie Projektem WLAlu.
Efekty naszej pracy będziemy na bieżąco przedstawiać w kolejnych etapach powstawania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>