I Otwarte Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych Poznań Malta 2011

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

W dniach 11-14 sierpnia 2011 na terenie Toru Regatowego “Malta” w Poznaniu, odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych, zorganizowane w ramach zlotu Malta Rally 2011 Warsaw Chapter Poland H.O.G., przy współudziale czasopisma “Custom”. Choc środek sezonu wakacyjnego nie jest dobrą porą do prezentacji produktów, pchnięci sentymentem do miejsca imprezy, skusiliśmy się na udział, i to w podwójnej obsadzie. Oprócz “Exequatur’a” zaprezentowaliśmy także maciejowego “Gixxter’a”.

Założenia organizacyjne miały sens. To, że “Malta” jest idealnym miejscem dla takiej wystawy, jako “pyry” wiedzieliśmy najlepiej. Osobny namiot o dużej powierzchni, jako miejsce prezentacji – to także miało sens. Darmowy wstęp na teren wystawy – to już prawie ideał, jak na polskie realia.

W czwartkowy przeddzień imprezy, spakowaliśmy naszego wiernego Panzer – Tranzola we dwa sprzęty i ruszyliśmy na ukochaną “Maltę”. Tam szybki rozładunek, podrzucenie GieeSiXeRek bacznej opiece załogi “Custom’a” i do pracy. Wieczorem wróciliśmy na doglądnięcie naszej street’orośli. Miło było znów zobaczyc wąskie grono rycerzy, którzy w normalnych realiach mogliby zostac nazwani krajowymi tunerami.

Dni w których wystawa była otwarta dla zwiedzających przynosły lekkie rozczarowanie, a to głównie za sprawą braku oznaczenia terenu mistrzostw. Wielu chętnych do obejrzenia custom’owych zmagań miało trudności ze znalezieniem kluczowego namiotu, a wielu z nich zawróciło pod główną bramą zlotu po zapoznaniu się z cennikiem udziału w głównej imprezie. Nikt nie skierował ich do custom’owego namiotu, gdzie wstęp był całkiem free…

Mamy nadzieję, że organizatorzy wyciągnęli z tegorocznej edycji odpowiednie wnioski. Biorąc pod uwagę miejsce w jakim odbyła się ta impreza, oraz ogólnie słuszne założenia organizacyjne, jeśli nie ma to by jedynie jedna z atrakcji dla uczestników zlotu, to stwarza to potencjalne szanse na zorganizowanie imprezy custom’owej na wysokim światowym poziomie. Nie trudno dopatrzec się szans szerszej promocji. Tym bardziej, że takiego obiektu, jak “Malta” może nam pozazdrościc wiele krajów, nawet bardziej zaawansowanych w temacie.

Ostatecznie mistrzostwa pozostawiły w nas miłe wspomnienia, na co miały z pewnością swój wpływ wyniki. “Exequatur’a” uznano najlepszym motocyklem w klasie “Sport”, a “Gixxter’owi” przyznano trzecie miejsce. Dziękujemy kolegom za uznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>