Motor Bike Show Central Europe 2010

dscf0055

W dniach 12-14 lutego 2010 w hali Exposilesia w Sosnowcu, odbyła się wystawa/targi Motor Bike Show Central Europe 2010. Jest to pierwsza edycja tej imprezy, a zarazem debiut imprezy poświęconej tematowi Custom na tak dużą skalę.

Co prawda były próby zorganizowania w Polsce imprez Custom’owych, takie jak Custom Show w 2005 i 2006 roku, czy konkurs odbywający się na targach Motocykl Expo, począwszy od ich pierwszej edycji w 2006 (patrz relacje w dziale “Galeria”), lecz nie były tak ściśle określone w temacie i szeroko przygotowane. Poza tym, niestety z przyczyn szerzej nieznanych, nie doczekały się one kontynuacji. W szczególności żal wystawy Custom Show, której pierwsza edycja w Zgierzu, zorganizowana przez ekipę “Iron Horse” zapowiadała się całkiem “różowo”.

Do dziś z rozrzewnieniem wspominamy panujący tam pozytywny klimat. Na obu imprezach “Thresher” zaznaczył swoją obecność, prezentując “Trixter’a” (patrz dział “Motocykle”), a w Zgierzu także ramę aluminiową do silnika Honda CB i “Beatle Bike’a” (dział “Motocykle”).

Także w Sosnowcu nie mogło nas zabraknąć. Wprawdzie nie wystawialiśmy naszego motocykla, ale byliśmy pokibicować grupie “Szajba Garage” z Lubska, która brała udział w konkursie, w kategorii “streetfighter”, z motocyklem “Cedzior” GSX-R 1000 (patrz dział “Warsztat” – STREET), w którym kpl. konstrukcja nośna wraz z tylnym zawieszeniem, adaptacja napędu pasowego, oraz montaż instalacji wtrysku NO2, są naszego autorstwa.

Kibicowanie, albo robota musiały trochę pomóc, gdyż zebrane tam grono Custom’erów przyznało “Cedzior’owi” w kategorii “streetfighter” pałę… Pałę pierwszeństwa, ma się rozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>